Kvalitní přepravky se vyrábějí z plastu

Přemístit zboží jakéhokoliv druhu třeba na druhou stranu planety je logistický oříšek. Je potřeba nejen vše důsledně naplánovat, ale zároveň používat i kvalitní přepravky, které udrží zboží v bezpečí. Takové modely se dnes vyrábějí víceméně pouze z plastu.

Odolnost je zásadní

Skrze celou planetu se dnes a denně přepravují všechny druhy zboží a většina musí být chráněna před mechanickým i jiným poškozením. Proto se dnes všechno, co je jen trochu možné, ukládá do plastových přepravek. Ty mohou mít celou řadu podob. Populární, a to nejen u nás, jsou kupříkladu europřepravky, které vyrábí mimo jiné také firma PK group.

Tyto modely se od sebe liší v mnoha věcech. Některé jsou perforované, jiné zcela kryté. Odlišnosti lze samozřejmě pozorovat i co se rozměrů týče. Jedno však má tento druh přepravek společného – jsou vysoce odolné. Vydrží jak větší náraz, tak i delší působení některých druhů slabších kyselin, případně jiných nebezpečných látek.

Je možné v nich mít cokoliv

Plastové přepravky mají mnoho dalších výhod. Jsou třeba snadno umyvatelné. Zdá se to jako maličkost, nicméně opak je pravdou. Například dřevo nelze často smysluplně vyčistit vůbec, jelikož má póry. Proto bedýnky ze dřeva často snadno načichnou.

Takovýto scénář ovšem u plastu neplatí. Když se důkladně omyje saponátem a tlakovou vodou, žádné pachy na něm nemají šanci ulpět. I díky tomu se může jedna přepravka pokaždé použít k převozu, respektive skladování něčeho jiného, například i čerstvých potravin.

Přeprava

K přesouvání většího množství přepravek, typicky ve skladu, se obvykle používají elektrické ještěrky. Ty však třeba v obchodech mezi regály není z pochopitelných důvodů možné použít. Proto se na takovýchto místech využívají hlavně sice jednoduché, avšak levné a maximálně praktické manuální vozíky na přepravky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*