Nové tipy, jak co nejúčinněji zhubnout

Na hubnutí existuje nespočet rad a tipů. Počínaje tím, co každý slyší nerad: cvičení, diety. Nezřídka se lidé uchylují k různým typům diety, jako je proteinová, ovocná, dělená strava, dieta podle krevních skupin, nízkosacharidová, mléčná, krabičková a další. Člověku se z toho množství až točí hlava.

Diet existuje ve skutečnosti nekonečně moc. Zatímco některé si lidé pochvalují, jiné naopak zapuzují. Nezřídka také užívají různé preparáty „zázračné pilulky“, které údajně pálí tuky, zrychlují metabolismus. Vše doplněno o pití hubnoucích čajů, nošení zázračných oděvů, používání drahých kosmetických přípravků na celulitidu a podobně. STOP. Zkusme si zachovat zdravý selský rozum a podívejme se tomuto problému zvaný obezita blíže na zoubek.

shutterstock_268272866

Změna přichází zevnitř

Nemusíte denně běhat 10km, trápit se hlady, držet diety abyste dosáhli své vysněné postavy. Ale počítejte s tím, že musíte změnit nastavení ve své hlavě, změnit dosavadní životní styl a udělat inventuru ve svých potravinových zásobách doma. Nikdo netvrdí, že si nemůžete už nikdy dát knedlík, koupit zmrzlinu, dát skleničku vína u letního grilování a kousek steaku.  V minulosti nikdy nebyl takový přebytek jídla. Spíš naopak – lidé, kteří si dali krajíc chleba s máslem, do svého těla vpravili notnou dávku živin, protože i ta zem měla pšenici co nabídnout. Nad dnešními potravinami by jeden zaplakal. Dnešní doba je jeden velký boom v sestavování jídelníčků a kladení různých potravinových omezení.

Co lidské tělo to originál

Nezapomínejte, že i každé lidské tělo pracuje jinak. Zatímco jeden upřednostní zeleninu, druhý mléčné výrobky, třetí luštěniny a další maso. Lidské tělo je přizpůsobeno tak, že dokáže i nějakou dobu strádat. Ale ne mít všeho nad míru. Odtud pak obezita, rakovina a další civilizační choroby. Chcete-li opravdu zhubnout, začněte používat mozek. Logicky musím sníst méně a vydat více energie. Bez pohybu se sice zhubnout dá. Seberte tělu nadmíru a váha půjde dolů – otázkou je, zda chcete hubnout zdravě?

V tomto případě střídejte pohybové aktivity, protože tělo je mazané a snadno se přizpůsobí. V pondělí si zatancujte, v úterý běžte plavat, ve středu odpočívejte, ve čtvrtek si běžte zaběhat, v pátek absolvujte procházku. Je jen na vás, čemu dáte přednost, ale pohyb rozhodně do zdravého životního stylu patří. Zaměřte se na zdravější potraviny a na příjem a výdej. Hladovět rozhodně nemusíte. I když pravidelný půst na den nebo dva nikomu neublíží. Z pradávné minulosti je k tomu naše tělo dokonce přizpůsobeno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*