Olivový olej Manzanilla si dobře porozumí s mořskými rybami

Milujete rybí menu, v restauracích volíte hlavně masných ryb, lososa nebo tuňáka? Potom vězte, že si můžete podobné speciality dopřát i doma, přesně tak, jak si je užívají ve Španělsku nebo jiných jižněji položených oblastech Evropy. Stačí k tomu jen dodat vhodné ingredience, mezi něž patří typicky španělský olivový olej. K dispozici je pochopitelně víc variant, nabídka platí nejen pro ty, kdo preferují jemnější chuť. Na své si přijdou i fanoušci silnějších tónů, kteří mají rádi na talíři zejména výraznost a nápaditost.

Vydejte se tentokrát po pyrenejské stezce

Pochutnat si na různých chutích, dopřát si aroma, co opravdu provoní celý byt. Stačí jen otevřít tu tmavou lahvičku a jste v jiném světě, přesně tohle je pro extra panenský olivový olej zcela příznačné. Dejte si pár kapek po ránu na lžičku, zkuste pár lžic do omáčky, polévky nebo také během přípravy zeleninového rizota. Olivový olej Manzanilla si porozumí hlavně s mastnými rybami, může se ale stát i tajnou ingrediencí, s níž okouzlíte hosty milující lasagne. Vůně bazalky nebo zelených banánů, to je dobrá zpráva pro všechny, kteří mají rádi zapojení všech smyslů během stolování. Dopřejte si luštěniny, vychutnejte si dušené maso. Variací se nabízí skutečně až bezpočet! A kdo miluje různé omáčky, rozhodně si pochutná.

Olivové oleje s vysokým podílem polyfenolů rozhodně zaujmou všechny, kdo to se zdravým životním stylem myslí opravdu vážně. Čím více jít je, tím lépe! Ve spojení s tučnými rybami od makrely po tuňáka dobře vyniknou a pomohou vašemu tělu bojovat se stresem. Jsou vhodnou prevencí před civilizačními neduhy, pochází totiž z regionu, kde překotný denní rytmus a spěch nesmí dostat prostor! Pokud chcete ochutnat prémiový olivový olej, nahlédněte na olivum.cz! Jsou zde k dostání nejen španělské speciality, ale také řecká nebo italská variace na olivové tajemství. Pro gurmány je připravena i nevšední ochutnávka z Istrie, přidáte se?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*