Pro zdravotní péči již nebudete muset jezdit do nemocnice

Doba dnes pokročila ve všech oblastech, což je nepochybně velice pozitivní. Například starší lidé mají obecně problémy s pohybovou aktivitou, a pro některé je dokonce nemožné dostavit se do nemocnice kvůli obvyklé zdravotní péči. Proto před několika lety vznikl projekt domácí péče, která je dostupná všem obyvatelům bez rozdílu věku, pohlaví nebo příjmů. Primárně je však určena seniorům, novorozencům a lidem v poúrazovém stavu nebo po dlouhodobé léčbě.

Jak funguje domácí péče?

Domácí péče představuje jedinečnou kombinaci zdravotnických a sociálních služeb, které provádějí proškolení pracovníci přímo u vás doma. Jako pacient se tedy nebudete muset obtěžovat s dopravou do specializovaného zařízení.

Jaké jsou výhody domácí péče?

  • Dokáže zkrátit dobu vaší nemoci nebo pracovní neschopnosti.
  • Nebudete muset trávit v nepříjemném nemocničním prostředí ani den navíc.
  • Budete se cítit psychicky o moc lépe než v nemocnici.

Kvůli čemu mít umělou plicní ventilaci?

Umělá plicní ventilace byla před časem dostupná pouze ve speciálních zařízeních, ovšem dnes  budete moci využít specializované služby i u vás doma. Pro klienty, kteří potřebují ventilátor, je domácí prostředí velice prospěšné. Dochází ke zlepšení jejich psychického i zdravotního stavu, takže se po tomto druhu péče mohou daleko dříve vrátit k aktivnějšímu životu. Je totiž dokázané, že domácí prostředí přispívá k léčení jakékoliv nemoci daleko více než prostředí nemocniční.

Vyplatí se domácí zdravotní péče?

Domácí zdravotní péče je určena osobám všech věkových kategorií. Jediným rozhodovacím kritériem pro úhradu ze zdravotního pojištění je podmínka, že domácí zdravotní péči doporučí ošetřující lékař pacienta. Stav klienta nesmí být natolik vážný, aby vyžadoval hospitalizaci. Povolení k domácí péči proto musí vydat ošetřující lékař.

Domácí péče je bezpochyby jeden z nejlepších způsobů, jak pomoci svému nemocnému příbuznému nebo kamarádovi. Pokud vás tedy tato služba zaujala, kontaktuje zkušené pracovníky, kteří se dokážou postarat o téměř každého klienta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*