Prodej nových brambor začíná obvykle začátkem června. Kupujte ty z jižní Moravy

Oblíbenost brambor u nás je poměrně vysoká. Na hlavu spotřebujeme až 70 kg brambor ročně. Je sice pravda, že v 50. letech minulého století to byl dokonce dvojnásobek, ale bramborám dnes přibyla silná konkurence v mnoha jiných přílohách, ať již jde třeba o dostupné a levné těstoviny, nebo různé další, často exotické přílohy.

Hitem v jídelníčku jsou u nás rané brambory

Na prodej nových brambor se těšíme stejně jako milovníci francouzských vín na každoroční Beaujolais. Jsou pokládány za lahůdku srovnatelnou s takovými perlami v jídelníčku, jako je třeba chřest. Jednou z nejkvalitnějších oblastí pro pěstování raných brambor je jižní Morava. Druhou oblastí pak je Polabí. Brambory obecně se pak nejvíce pěstují na Vysočině. Obrovské množství brambor se k vám však dováží ze zahraničí. Je na nás podpořit lokální produkci brambor. Jsou zdravé a pěstované za přísných norem. Současně nákupem domácí produkce snížíme uhlíkovou stopu, kterou za sebou zanecháváme v případě, kdy si kupujeme brambory z dovozu.

Specialisty na rané brambory jsou pěstitelé brambor z jižní Moravy

Mezi jihomoravskými pěstiteli brambor nechybí firma JUHAS DP. Jde o tradičního pěstitele a prodejce zeleniny. Hlavní produkci tvoří brambory, česnek, prodává však i oleje, čaje či zahradnické substráty od dalších lokálních výrobců. Aktuálně vám firma nabídne též sazenice paprik a rajčat. Podrobnosti o firmě a její produkci najdete na webových stránkách www.juhas-dp.cz.

Rané brambory 2021

V letošním roce firma pěstuje tři odrůdy raných brambor ­– rané brambory Impala, Corinna a Viviana. Těšit se na ně lze již v prvním červnovém týdnu. To je obvyklý termín, kdy se vyorávají. Brambory na prodej si pak koupíte volně ložené, ale i balené po 5 kg. Společnost je dodává do místních obchodů na jižní Moravě, avšak lze si je nechat i dovézt domů. Firma nabízí rozvoz svých produktů i zprostředkovaného sortimentu ve své nabídce v rámci Brna, Vyškova, Znojma a jejich okolí.

Popisek k obrázku: Prodej nových brambor od společnosti JUHAS DP začne již první červnový týden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*