Nejkvalitnější tribullus terrestris roste v Bulharsku

Bulharsko se může pyšnit pěstováním nejkvalitnějšího kotvičníku zemního. Především v horské oblasti plodí ty nejlepší rostliny na světě.

Tribulus terrestris údajně podporuje nárůst svalové hmoty. Pomůže vám zvýšit sílu i libido. Tato rostlina se ale už dlouhodobě používá v medicíně a úspěšně pomáhá lékařům s řešením celé řady problémů.

Kvalita z Bulharska

Tribulus terrestris tinktura je kvalitní doplněk stravy, který vám s výše zmiňovanými problémy může pomoct. Bulharský tribulus má ale v porovnání s výrostky z jiných částí světa mnohem vyšší účinnost. Může za to především specifická lokalita, podnebí a růst ve volné přírodě. Díky tomu se může bulharský tribulus chlubit až 45% nárůstem aktivní látky zvané furostanolové saponiny oproti odrůdám pěstovaných v jiných lokalitách.

Na bulharském kotvičníku tak můžete jasně vidět, že způsob pěstování se na kvalitě látky opravdu podepíše. Tribulus tinktura od některých prodejců tak nemusí mít valnou účinnost. Především v případě, kdy výrobce použije tribulus, který jeho pěstitelé ošetřovali pesticidy a krmili umělými hnojivy. Ty totiž mohou ovlivnit výskyt účinných látek až o desítky procent.

TIP: Testosteronové injekce spolehlivě doplní chybějící testosteron. 

Co se může pokazit?

Kvalitní kotvičník zemní tinktura tedy závisí na tom, jak byl tribulus vypěstovaný. Při výběru přípravku se řiďte především zemí původu a kvalitou pěstováním. Vybírejte jen ty nejlepší rostliny. Nejkvalitnější rostou divoce v hornatých částech Bulharska. Tam totiž nejsou vystavovány žádnému znečištění, umělým hnojivům a herbicidům.

Velice důležitý je také první krok po sesbírání. Většinou se totiž rostlina suší. Nejlépe ve stínu a za přísně kontrolované teploty a vlhkosti. Jen tak je totiž možné nejkvalitnější surovinu pro následný extrakt. Extrakce aktivních složek patří mezi poměrně složité procesy, které také mohou snížit obsah účinných látek v tinktuře nebo tabletách i o jednotky procent.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*