Specializovaná zdravotní péče v pohodlí domova

Domácí zdravotní péče se snaží vycházet vstříc potřebám pacientů. Proto se realizují nové a nové pilotní projekty a pacientům může být poskytována i velmi specializovaná zdravotní péče. Agentury zajišťují nejen klasické převazy, odběry krve či aplikaci injekcí. V současnosti mají pacienti k dispozici týmy lékařů a sester, které zajistí třeba i domácí parenterální výživu či domácí umělou plicní ventilaci.

Ošetřující lékaři si moc dobře uvědomují, že pro poměrně značnou část pacientů je nepřetržitá nemocniční péče zbytečná a v mnoha případech i zatěžující. Pacienti, kteří mohou stonat doma, jsou v lepší psychické pohodě. Jsou obklopeni svými blízkými, mohou se alespoň částečně vrátit k původnímu životnímu stylu, někdy dokonce i k práci. Dalším pozitivem je to, že přes všechna opatření se v nemocničních zařízeních stále vyskytují tzv. nemocniční nákazy, a pokud je pacient doma, toto riziko je minimalizováno.

Pilotní projekty a nové služby

Právě z těchto důvodů jsou realizovány pilotní projekty pro zavádění nových služeb do domácího ošetřování. Samozřejmě s rostoucí náročností úkonů jsou na agentury domácí zdravotní péče navyšovány požadavky, co se týče specializace sester a lékařů, ale i vybavení.

Pražská agentura ProCare Medical má za cíl, aby co nejvíce pacientů mohlo stonat doma. Také proto se aktivně účastní pilotních projektů a zařazuje do portfolia poskytovaných služeb další a další služby. Nejen tedy již zmíněnou DUPV a parenterální výživu, nabízí svým klientům i přepravu plně vybavenými sanitkami. Pacienty tak převezou na nutná vyšetření či prohlídky. I vy tak můžete stonat doma, mezi svými blízkými, a přitom je zbytečně nezatěžovat. Zeptejte se ošetřujícího lékaře. Ten navrhuje a předepisuje domácí zdravotní péči, která může být plně hrazena ze zdravotního pojištění pacienta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*