Spořit, či investovat?

Možná je spíš lepší, jestli vůbec existuje doba, kdy je vhodné a správné se zlata zbavovat. Dávno odzvonilo tomu, že peníze v bankách měly ručení v podobě zlatých zásob. Pořád je to komodita, která má svou váhu a hodnotu, to se nezměnilo. Dnes jsou vaše peníze víceméně virtuální. Pokud je nemáte v ruce, nemáte žádnou jistotu, že je budete mít vždy anebo pozbydou hodnoty vlivem inflace. Proměnných existuje celá řada. Je však jasné, že ochránit nějakým způsobem své úspory je opravdu třeba.

Nečekejte až…

Taky rádi odkládáte důležitá rozhodnutí? Ony počkají a nikam vám neutečou. To je pravda. Jenomže když se pak stane něco naprosto neočekávaného a vy nemáte žádná zadní vrátka, zůstanou vám oči pro pláč. Mít volné peníze na účtu je skvělé a správné. Na druhou stranu, čím větší hodnota tam je, tím větší je potom riziko, že jejich znehodnocení vás bude hodně bolet. Proto je lepší zvážit buď investiční zlato, případně nemovitosti. Zkrátka uložte své peníze tam, kde neztratí svou hodnotu.

Pokud jste střídmější spořitelé a rádi byste dopřáli lepší budoucnost sobě i svým dětem či nejbližším, pak je česká mincovna místem, kde začít. Jejich ceny určuje nejen burza, ale také produkce. Třeba zlaté cihly nepatří do její vlastní výroby. Ale slitky a mince může mít levnější než jiní obchodníci.

Pragmatismus je velkou výhodou…

Každý krok vyžaduje jisté know-how. Musíte vědět, jaká je cena zlata. A zmapovat obchodníky a jejich cenovou politiku. Může se vám stát, že stejný slitek zlata ve stejné ryzosti bude u každého z nich stát jinak a ten rozdíl může být až 10 %, což je znát.

Příležitost přeje připraveným. Určitě je dobré nastudovat si základní kroky a rady, jak se v tomto oboru pohybovat a pustit se do toho. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Myslete však na svou budoucnost a bezpečí vašich financí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*