Zbavte se stresu jednou pro vždy! Pomohou i vybrané doplňky stravy!

Stres pomáhá a škodí zároveň. Zatímco krátkodobý stres dokáže vybudit k lepším výkonům, stresem dlouhodobým si zaděláváme na vážné zdravotní problémy. Naučit se se stresem nakládat a tzv. udržet ho na uzdě tak je v současné době přímo nezbytností.

Seznam následků vystavení dlouhodobému stresu není zrovna krátký. Ve hře je srdeční infarkt, vysoký krevní tlak, žaludeční vředy, bolesti hlavy, zad, astma i některé druhy rakoviny. Jak vidíte, jedná se o vážné zdravotní komplikace, které nás mohou ohrozit i na životě. Už jen z toho důvodu je na místě stres, když ne přímo vymazat z našich životů, tak alespoň korigovat. Jak na to? 

Stres na černé listině

To je téma na celou knihu. A spousta knih na toto téma i byla napsaná. My se teď v pár větách pokusíme vytáhnout z nich ty nejpodstatnější myšlenky. Základem v každém případě jsou pravidelný tělesný pohyb, vyvážený jídelníček, vitamíny, minerály, abstinence od tabáku, alkoholu, kofeinu a dalších návykových látek, dostatek odpočinku, dostatečný přísun tekutin a pozitivní myšlení. 

Vyzkoušejte doplňky stravy

Doporučit lze i vybrané doplňky stravy, jako je například přípravek Tryptosen z portfolia společnosti Naturvita specializující se na výrobu přírodních produktů a přípravků pro krásu a zdraví. Přípravek, který seženete například na internetové lékárně gigalekarna.cz, obsahuje aminokyselinu tryptofan a koncentrovaný extrakt kozlíku lékařského, což je bylinka, která zklidňuje a napomáhá usínání i k následnému udržování dobrého spánku. 

Myslete pozitivně

Spolu s dobrým spánkem si však udržujte i dobrou náladu. K životu se celkově snažte přistupovat pozitivně. Zabývejte se pozitivními myšlenkami, které vám pomohou nastolit duševní rovnováhu. Fungují milé vzpomínky, zážitky, ale i dobrá kniha či film. Zkuste se radovat z maličkostí. Velmi účinné se ukazují i „radostné“ vyhlídky do budoucnosti. Zatímco strach nás ochromuje, konstruktivní myšlení naopak motivuje. A víte, co se říká? Že nemá smysl dělat si těžkou hlavu z toho, co není ve vašich silám změnit. Tak to neměňte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*