Zdravější kouření

Dnes už i malé děti moc dobře vědí, že inhalace cigaretového či doutníkového dýmu nedělá plicím zrovna dobře, nemluvě o jiných tělesných orgánech. Naštěstí jsou zde relevantní alternativy, například ve formě elektronických cigaret. Ty jsou daleko zdravější než klasika. Navíc mají i další výhody.

Nula procent dehtu

Kouření je nezdravé hlavně kvůli vdechování dýmu, jenž obsahuje širokou plejádu rozličných škodlivých látek, například benzen nebo dehet. Pokud tyto jedy konzumuje člověk v pravidelných intervalech, říká si o velké zdravotní problémy.

Elektronické kuřivo, respektive dým, který z něj vychází, výše zmíněné látky neobsahuje, a tudíž se ani zdaleka nepodepisuje na lidském zdraví tak negativně jako standardní tabákové výrobky.

Vapování je povoleno na více místech

Dříve bylo možné kouřit dokonce i v kinech, což je dnes přísně zakázáno. Ovšem nejen tam. V současnosti si člověk nezapálí ani v restauraci, na zastávce či třeba v zoo. A to už je pro kuřáky pořádný problém, jelikož se tím množství míst vhodných ke kouření rapidně snižuje.

Ani vapování není povolené úplně všude, nicméně například v restauraci či v zoo se dá elektronická cigareta beztrestně užívat. Je to dáno tím, že dým z e-cigarety není příliš nebezpečný, takže následky z pasivního kouření zde nehrozí.

Levné verze

Většina kuřáků má chuť se svým zlozvykem přestat, případně přesedlat na elektronické cigarety, avšak nelíbí se jim cena zařízení. Ano, klasická elektronka může někomu připadat trochu drahá, na druhou stranu jde o jednorázovou investici.

Kdo však nechce zbytečně utrácet, ale zároveň by si rád vyzkoušel, jak vapování chutná, může si pořídit levnou jednorázovou ecigaretu. Cena standardních jednorázových cigaret elektronických je takřka shodná s cenou balíčku cigaret a oboje vydrží kuřákovi víceméně stejně dlouho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*