Volba správného kola je důležitá

Když se řekne víkendové sportování, mnoha našincům se ihned vybaví jízda na kole. Cyklistika je v našich zeměpisných šířkách docela oblíbená a není se ani čemu divit. Česká republika je totiž doslova protkaná různými cyklostezkami.

Abychom se při jízdě cítili maximálně pohodlně a zároveň dostatečně sebejistě, potřebujeme si zvolit správný stroj. Vybrat si však vhodné kolo bývá někdy složité.

Městská kola začínají být velmi v oblibě

Spousta lidí nepoužívá kolo pouze ke sportování, ale i jako standardní městský dopravní prostředek. Je to docela logické, jelikož s kolem se lze snadno prodrat skrze zácpy i úzké uličky. Navíc nepotřebuje žádné palivo, což je další plus.

K pojíždění po aglomeraci se nejlépe hodí tzv. městská kola. Nejsou sice příliš rychlá ani vhodná do terénu, na druhou stranu poskytují dostatečné množství pohodlí a nosič, jenž může sloužit třeba k převážení nákupů.

Závodní kola jsou ideální pro silnice

Městská kola sice mají své přednosti, avšak kdo miluje rychlou jízdu, ten dá vždy přednost závodnímu modelu. Tyto stroje jsou určeny pro delší, terénně nepříliš náročné trati. Na první pohled se dají poznat podle tenkých plášťů a beranů na řídítkách.

Mezi nejlepší značky silničních kol patří rozhodně Cannodale, případně Rock Machine. Ať už si vyberete kterýkoliv model, vždy dostanete prvotřídní produkt. A to platí i pro kola nižších cenových kategorií.

Horské bicykly

Velkou oblibu mají u nás také horská kola. Právě s jejich pomocí je nejsnadnější brázdit pro jiné druhy bicyklů nedostupné cestičky a horské cyklostezky. Proto musí být horská kola velmi dobře odpružená a rovněž dostatečně pevná a robustní.

V tomto případě se opravdu na kole šetřit příliš nevyplatí. Jízda v nesnadném terénu na špatném bicyklu není zrovna nejlepší nápad pod sluncem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*