Co dělat proti bolestem zad?

Trápí Vás již delší dobu bolesti zad a rozhodli jste se vyhledat odbornou pomoc? S bolestmi zad se potkal téměř každý. Nemusí na první pohled znamenat nic vážného, avšak rozhodně byste tyto zdravotní potíže neměli přecenit.

Jaké jsou nejčastěji příčiny bolestí zad?

Příčin bolesti zad může být hned několik. Nejčastěji může jít o špatné zdržení těla či o špatný stav vzpřimovačů páteře. Ten je důsledkem nedostatečného a jednostranného pohybu, který má za následek ochabující nebo zkracující svaly. Špatný stav vzpřimovačů páteře vede ke špatnému zdražení těla a někdy dokonce i k deformaci páteře. Svůj vliv na bolest zad má rovněž sedavé zaměstnání a těžká práce spojená se zvedáním břemen. Bolestivá záda mohou být také důsledkem prochladnutí, nadmíry stresu a obezity. Od bolesti si můžete v některých případech pomoci i sami. Nejjednodušším avšak zároveň i nejméně efektivním řešením je vzít si prášek. O něco účinněji může působit pravidelné protažení. To nejlepší, co můžete pro Vaše zdraví udělat, je vyhledat co nejdříve odbornou fyzioterapeutickou pomoc.

Jaké služby nabízí fyzioterapie Praha 6?

Centrum trvalého zdraví Cordeus nabízí profesionální služby v oblasti fyzioterapie Praha 6. Péče zahrnuje kvalitní fyzioterapeutické ošetření věnující se obnově a posílení pohybového aparátu, mobilizaci kloubů, nápravě svalových disbalancí a nácviku pohybových stereotypů. Podrobnější informace o službách fyzioterapie Centra trvalého zdraví se dovíte zde www.cordeus.cz/sluzby/pece-o-telo-fyzioterapie/fyzioterapie/. Fyzioterapeuti na základě s Vámi vedeného pohovoru nejprve najdou příčinu dlouhodobých bolestí zad, poté navrhnou způsob odstranění. Součástí fyzioterapeutické péče je rovněž učení správným pohybovým návykům, které povedou k nápravě pohybového aparátu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*