Zahradní domek do každé zahrady


Disponujete dostatečně velkou zahradou a uvažujete o tom, že byste si na ní postavili zahradní domek? Správná volba. Jeho možnosti využití jsou totiž opravdu bohaté.

Povaluje se vám po zahradě různé nářadí, které nemáte kam uložit? Hosty musíte ukládat na do obýváku na gauč? Pracovnu jste si udělali z koutku v ložnici, a když chcete být na chvilku sami, prcháte do lesa? Všech těchto potíží by vás zahradní domek mohl zbavit. Můžete do něj uložit zahradní nářadí, návštěvu, poslouží vám jako pracovna i zašívárna. Jde jen o to vybrat ten pravý.

Vycházejte z dispozic zahrady

Každý samozřejmě má své specifické potřeby a od domku očekává něco jiného. V první řadě ale vycházejte z dispozic vaší zahrady, respektive prostor, na které zvažujtete svůj domeček umístit. Bez nich se neobejdete. A pak si stanovte jeho účel, tedy k čemu primárně vám bude sloužit, zda jen pro uskladnění zahradní techniky, nebo v něm budete chtít i přespávat či pracovat. To vše pří výběru konkrétního modelu hraje svou roli.

Domky na nářadí

Zahradní domky je možno rozdělit do dvou skupin: účelové a se širším využitím. Pro pouhé uskladnění nářadí, tedy lopat, konví a sekačky, vám jistě postačí tzv. domek na nářadí, který patří do kategorie domků účelových. Takový domek nemusí být moc veliký, většinou si vystačíte s rozlohou do 10 m².

Luxusní zahradní domky

Větší dřevěné domky a chatky pak patří mezi zahradní stavby se širším využitím. Tento pojem zahrnuje téměř vše, o čem jsme se zmínili na začátku tohoto článku. Z víceúčelového zahradního domku můžete mít svou pracovnu, sezonní ložnici i domek pro hosty. Záleží jen na vás, jak s prostorem naložíte. Rozměry těchto domečků se pohybují od 12 do 25 m², vybavit je můžete luxusním nábytkem i příslušenstvím. Luxusní domky, které nabízí například společnost Zahradní domky Herold, bezesporu bývají chloubami zahradních prostor.

Dětské domečky

Přemýšlíte o tom, jak své dítko zabavit o prázdninách? Pořiďte mu dětský domeček, ať již malý plastový, nebo klasický dřevěný. Takové dětské domečky se na pohled velmi podobají domkům klasickým a děti je stejně jako různá hřiště a skluzavky na Skluzavky.cz přímo zbožňují. Pokud jim dopřejete vše najednou, ocitnou se v hotovém dětském ráji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*