Při hubnutí nám může pomoci mnoho různých látek. Pokud pomineme to, jaký styl redukčního programu vlastně zvolíme a na co budeme sázet, přece jenom jsou prověřené látky, které jsou vhodné při jakémkoliv hubnoucím postupu. V tomto směru je to jistě jablečný ocet, který je dnes k dostání doslova na všech pultech obchodů. A pokud ne v těch menších, v supermarketech je na výběr i z několika různých typů. A právě jednu lahvičku bychom si měli pořídit, pokud zhubnout skutečně chceme.
Vše je založeno na jeho unikátním složení
To hlavní, proč je právě jablečný ocet vhodný na hubnutí se nachází v jeho samotném složení. To jak jinak obsahuje kyselinu octovou, která by sama o sobě rozhodně nijak dobře nechutnala. Dále ale daný ocet obsahuje i výtažek z jablek, a to konkrétně jablečný pektin, který je onou velmi prospěšnou látkou pro naše tělo. A to hlavně pro obsah vitamínů ze skupiny B, nebo pro množství vitaminu C. Obojí jsou pro naše tělo prospěšné vitamíny, a to nejenom při samotném hubnoucím procesu, ale i z obecného hlediska.
Jak vlastně jablečný ocet funguje v našem těle?
Spolu s jeho prospěšností v daném hubnoucím režimu je ale třeba vědět, jak nám vlastně může pomoci konkrétně a o co se vlastně v našem těle zaslouží. V daném směru dokáže v první řadě zrychlit náš metabolismus. Právě ten je totiž to nejdůležitější, co má na spalování tuků vliv. Pokud ho sami můžeme něčím zrychlit, tak je to logicky třeba sportovní aktivita. Zrychlíme-li ho ale i jablečným octem, znamená to jediné, a to rychlejší spalování při běžných činnostech, jako může být odpočinek, nebo také spánek.
Druhým pozitivem jablečného octu je to, že dokáže náš organismus detoxikovat, tedy vyčistit. Odstraní třeba řadu toxinů, volných radikálů, nebo i těžkých kovů. Ty vše do našeho těla můžeme dostat z prostředí, nebo i stravy. Jejich negativem je to, že se usazují v našich orgánech, a ty tak nemohou správně pracovat. Přitom jejich správná práce je často nezbytná právě proto, aby tělo dokázalo potravu, ale i další látky zpracovat přesně tak, jak ji zpracovat má.
Jak daný ocet konzumovat?
Vzhledem k jeho pro někoho nevábné vůni a chuti rozhodně není nutné, abyste ho konzumovali samotný. Mnohem ideálnější cestou je použít ho do různých nápojů. Denně stačí 1 – 2 polévkové lžíce, a to nejlépe ráno a večer. Ty rozmícháme ve sklenici vody a vypijeme. Ráno je ideální pít vodu vlažnou, a také na lačno. I tak totiž můžeme našemu metabolismu pomoci v tom, aby se rychleji nastartoval a rychleji také pracoval.
Pokud však ani v běžné vodě neuniknete chuti a vůni daného octu, je možné ho vmíchat třeba i do ovocného džusu, nebo čaje. Samozřejmě u obou nápojů je třeba dodržet správné zásady, jako je čerstvost, či nutná absence cukru, který v režimu hubnutí rozhodně není to pravé.
Pozor na případné komplikace a kontraindikace
Ačkoliv je jablečný ocet určitě skvělým pomocníkem při dietním režimu, je třeba dávat pozor na jeho dávkování a s přijatým množstvím to nepřehánět. Případné předávkování totiž může mít nejenom přinést případné rizika průjmů, ale může se negativně podepsat na tom, že náš pot bude mít i jemně octový zápach. V tuto chvíli je třeba zmírnit dávkování, nebo ocet na několik dní vysadit.
Kdy by však měl být ocet vysazený zcela, to je období těhotenství, nebo období kojení. V tomto případě totiž látky v něm obsažené mohou proudit i do dětského, zatím ještě nepřipraveného organismu. S tím souvisí i to, že by jablečný ocet neměl být poskytován dětem v nejútlejším věku.