Krabičková dieta

Krabičková dieta představuje velmi populární a také jedinečný způsob stravování, který přináší vynikající výsledky v podobě odbourání přebytečných kilogramů. Celý princip krabičkové diety spočívá v tom, že člověk přijímá potraviny, jež jsou přesně ve vyváženém stavu připraveny do krabiček. Nestravuje se tedy nijak jinak než ze samotných krabiček. K dispozici budete mít během dne celkem 5 krabiček, jejichž obsah postupně zkonzumujete. Díky vyváženosti potravin v krabičkách si můžete být jistit tím, že po jejich snězení nepřiberete, jelikož se bude jednat přesně o takové potraviny, které vaše tělo potřebuje. Krabičkovou dietu si můžete stanovit doma sami za předpokladu, že máte dostatečné množství informací o tom, co byste měli a neměli jíst. Jinak je ale pohodlnější objednat si krabičkou dietu od profesionální společnosti, jež vám krabičky každý den dodává prostřednictvím kurýra.

Jak vybrat správnou krabičkovou dietu

Krabičkovou dietu je třeba vybírat na základě referencí známých anebo výběru na internetu. Společnost, která vám bude krabičky dodávat, musí splňovat mnohá kritéria. V první řadě je ideální si dát pozor, aby v jejích řadách figurovala jména profesionálů z oboru zdravé výživy. Určitě musí být na krabičce také uvedena přesně vlastní výrobna dodávající společnosti.  Máte-li dostatečné množství volného času, určitě stojí zato si krabičkovou dietu sestavit samostatně. Budete tak mít maximální jistotu v tom, že budete konzumovat čerstvé potraviny, které vám pomohou efektivně hubnout.

Výhody

Hlavní výhodou krabičkové diety je fakt, že budete moci jíst prakticky všechno, co máte rádi. Důležitý je u krabičkové diety celkový kalorický obsah přijímaných potravin. V celkovém součtu všech pěti jídel konzumovaných za den byste se měli dostat na hodnoty, které budou mnohem nižší, než je váš celkový energetický výdej. Díky tomu, že spotřebujete velké množství energie oproti množství přijímanému, budete hubnout. Krabičková dieta není nijak náročná. Cenově se také nedostanete na žádná závratná čísla, jelikož potraviny přijímané v rámci této diety jsou cenově dostupné. Během dne při této dietě nebudete mít hlad. Pět porcí jídla vás uspokojí.

Recepty

Hovězí maso s nudlemi a zelím ( 1800 kJ)

Budeme potřebovat:

80 gramů zelí, lžíci panenského olivového oleje, 60 gramů čerstvé papriky, 1 lžíce kvalitní sójové omáčky, 100 gramů libového hovězího masa (ideálně svíčková), 80 gramů těstovin Tagliatelle. 80 g čerstvých menších rajčat.

Postup přípravy:

Maso opečeme na olivovém oleji spolu s na kostičky nakrájenou červenou paprikou. Maso není špatné i chvíli podusit, aby bylo křehké. Po nějakých 25 minutách přidáme nakrájené zelí a sójovou omáčku a již předvařené těstoviny. Všechno smícháme a následně dáme do krabičky s přídavkem čerstvých rajčat.

Zkušenosti s krabičkovou dietou

Tento typ diety je ideální především pro uspěchané lidi, kteří mají poměrně hodně pracovních povinností. Typičtí mohou být třeba různí herci, zpěváci či jiné celebrity. Ostatně u nás drží tuto speciální dietu třeba Herečka Dana Morávková či zpěvačka Bára Basiková. Známý je v souvislosti s krabičkovou dietou i Michal David. Velkou výhodou krabičkové diety je i podle těchto celebrit to, že si mohou dopřát chutné jídlo i ve velmi krátkém čase, který na něj bohužel mají.

Domácí krabičková dieta

Rozhodnete-li se pro domácí krabičkovou dietu, měli byste si určitě přesně nastudovat energetický obsah různých surovin, jež budete na vaše pokrmy používat. Krabičková dieta je totiž účinná pouze tehdy, když budete konzumovat doporučení potraviny, které budou navíc v požadovaném množství. Nezapomínejte ani na pravidelnost stravování, jež hraje při hubnutí hodně důležitou roli. Při dodržení všech kritérií se jistě dostanete k tomu, že zhubnete!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Radek Štěpán

Pedagog, trenér a pisálek v jednom.

One Reply to “Krabičková dieta”

  1. Ahoj, máte někdo zkušenosti dobrou firmou na krabičky? chci začít od příštího měsíce..a ráda bych se vyhla nějakým nepříjemným zkušenostem jako ne příliš dobré jídlo, problémy s doručováním apod 🙂 děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*