Nezdravý životný styl populace stoupá

Co to vlastně je, zdravý nebo nezdravý životný styl? Je to všechno, co se dá zařadit do zdravého životního stylu oddelené hrubou čárou od toho co patří k stylu nezdravému? Dá se to vymezit alespoň základními principami. Jaké to sou?

  • Zdravé stravování. Konkrétné představy zdravého stravování jsou na hodně dlouhou polemiku, hlavně dnes kde někdo viní za všechny choroby mlíko, někdo jiný zase mouku a další by spálil všechny sacharidy. Můžeme se však shodnou na tom, že zelenina a ovoce jsou zdravá a tučná, smažená a sladká jídla nikoliv.
  • Množstvo je relativní. Dobrý je každý pohyb. Nemusíte se obávat, že by jste to prohnali. Žádné výmluvy! Počítá se úplně všechno. Chůze do schodů, kolo místo auta. Nemusíte každý večer běhat, ale raz za týden by jste mohli.
  • Ano, přesně tak, čtěte dobře. V dnešní době plný stresu a shonu je relax základem pro dobré zdraví. Zastavme neustále narůstajíce srdcové onemocnění, nemoci spojené se stresem. Relaxujme.

Když to shrneme, když do práce jezdíte pořád autem, do kanceláře se vyvezete výtahem a na oběd si dáváte pizzu, kterou zajídáte čokoládovou zmrzlinou,nesportujete, ve volním čas jste leniví a unavení, nemáte na nic chuť a jenom se přejídáte a koukáte na filmy, gratuluji vám, dosáhli jste vysoký stupeň nezdravého životního stylu.

Důsledky které z toho plynou jsou pomalé a hodně nenápadné. Těch pár kilo na víc si na začátku ani nevšimnete, až se z vás srazu stane magnet na kila. Zhorší se vám taky vaše imunita, jste pořád nemocní, bolí vás celé tělo. Neužíváte si život a to je nejhorší. S nezdravým životným stylem je spojena nechuť do života, ztráta radosti.

Proto odpočívejte, nejezte tolik a aspoň jednou za týden se proběhněte.  Nestojí to za to. Pečujte o sebe a věnujte si vědomou pozornost den co den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*