Proč ne a ne zhubnout? Tohle jsou nejčastější chyby

Snažíte se zhubnout, ale stále vám to nejde? Příčiny mohou být skutečně různé. S námi se můžete podívat na ty nejčastější chyby. Když se jich budete vyvarovat, je zde vysoká pravděpodobnost toho, že k úbytku váhy by mělo dojít celkem jednoduše.

Držení drastických diet

O jaké diety se jedná? Jsou to ty, u kterých dochází k celkem rapidnímu odmítání jídla. Vlivem toho lze sice krátkodobě zhubnout, ale v dlouhodobém horizontu se objeví jo-jo efekt. Váha tedy opět vyskočí nahoru. Někdy dokonce i na vyšší hodnotu, než byla před dietou. Navíc drastické diety mohou způsobovat i zdravotní problémy, jako je:

  • Nevolnost
  • Bolesti hlavy
  • Malátnost

Jídelníček neodpovídající vašemu životnímu stylu

Máte jídelníček, který však nebyl napsán na míru vaší osobě? To může být celkem velký problém. Je rozdíl mezi tím, co bude jíst žena pracující u počítače, nebo muž, který má náročnou manuální práci. Pokud máte jídelníček špatný, dochází logicky k tomu, že i když jíte zdravě, jíte stále více, než dokáže vaše tělo během dne zpracovat. Vlivem toho nehubnete, ale dokonce i přibíráte.

Podvádění

Dodržování diety musí být spojeno i s vaším odhodláním. Pokud dietu držíte několik dní, a potom neodoláte a sníte celou čokoládu, je to k ničemu. Když už mlsat, tak například ovoce či něco zdravého. A když už sladkost, tak skutečně jenom malý kousek. Ideální je v tomto směru držet dietu s někým, kdo vás bude podporovat a před kterým se budete snažit vydržet a logicky také dosáhnout mnohem lepších výsledků.

Více sportu než správné stravy

Má na hubnutí větší podíl sport, nebo strava? Poslední výzkumy ukazují, že právě jídlo. Proto je nezbytné primárně dodržovat správný dietní režim, ke kterému přidáte trochu sportovní aktivity. Toto je kombinace, která by z dlouhodobého hlediska měla fungovat. Pokud půjde o opačný postup, tak se výsledky nemusí dostavit. Tedy alespoň ne tak viditelné, jako když dáte prioritu správnému jídlu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*