Jak zhubnout s jógou

Držet dietu rozhodně neznamená, že pouze změníme náš dietní režim a naše stravovací návyky jako takové. Pokud totiž dietu skutečně budeme chtít držet, často se neobejdeme bez nutnosti pohybu. Ten může mít hned mnoho podob, ale co se v posledních letech stává skutečně moderní aktivitou, to je jóga. Tu samozřejmě můžeme cvičit jak doma, tak i ve specializovaných fitness centrech za asistencí profesionálních trenérů. Pojďme se tedy podívat na to, jak lze s tímto typem cvičení vlastně hubnout.

Nejenom cvičení, ale i meditace

Pokud je jóga něčím typická, potom je to jistě snahou o to, propojit cvičení s naším nitrem, tedy snahou o to, abychom během cvičení také vyčistili i mysl. Samozřejmě ono cvičení jako takové je naprostým základem, ale během něho bychom si měli uvědomovat sebe sama, vypustit starosti a myslet pozitivně. K tomu všemu už bychom měli přidat pouze správné dýchání, které dokáže okysličovat mozek, a tak činnost mysli ještě více podpořit.

Díky tomu tak můžeme dosáhnout duševní harmonie. Tedy abychom nijak výrazně nepřeháněli, během jógy lze protáhnout naše tělo, a zregenerovat i naši mysl. To znamená, že se tak můžeme zbavit různého stresu, který jak známo v hubnutí příliš nepomáhá, právě naopak. A vyčištěním mysli toho dosáhneme skutečně velmi dobře.

Důležité je volit správnou kombinaci cviků

Pokud je jóga něčím skutečně charakteristická, potom je to i svou variabilitou. Ačkoliv se mnozí domnívají, že jsou to pomalé, odpočinkové a relaxační pohyby, rozhodně jsou na velkém omylu. Ačkoliv první cviky mohou u začátečníků skutečně vypadat takto, postupem času jsou zařazovány mnohem náročnější sestavy, které mají za cíl tělo nejenom protáhnout, ale samozřejmě také ho posílit. Vlivem toho vznikla také speciální odnož, a to power jóga, která je však poměrně náročná, a je tak vhodná hlavně v době, kdy už je naše fyzická kondice skutečně dobrá.

Dýchání je velmi důležité

Co je při běžných cvičeních důležité, to je správné dýchání. Pokud si toho jste vědomi, potom je dobré myslet na to, že jóga správné dýchání skutečně vyžaduje. V tomto směru jsou doporučovány jak hluboké nádechy, tak i hluboké výdechy. A to nikoliv hned po sobě, ale alespoň s tří a pěti vteřinovými intervaly. To vše pro dosažení toho nejlepšího možného efektu. S tím souvisí i to, že i dané dýchání je rozhodně třeba se naučit, a není to věc, která vám půjde ihned.

Skvělá možnost, jak zapracovat na problémových partiích

Díky mnoha variabilitám je jóga skvělou příležitostí, jak se zaměřit nejenom na hubnutí jako takové, ke kterému často stačí běžné aerobní cvičení. Tato cvičící metoda je totiž vhodná hlavně v případě, kdy potřebujete zapracovat na problémových partiích. Mezi ty patří třeba stehna, boky, nebo také hýždě. A právě vhodným složením cviků dosáhnete toho, že se dané partie posilují a zahřívají. To vede jak k tvorbě svalstva, tak i ke spalování přebytečných tuků. A z nevzhledných partií se stávají ty dobře a správně tvarované.

Důležitá je pravidelnost

Během cvičení jógy je třeba si uvědomit, že na rozdíl od aerobních cviků dochází v tomto případě také k posilování svalů. To logicky znamená nutnost pravidelnosti, a to nejenom samotného cvičení, ale i odpočinku a regenerace daných svalů. V tomto ohledu je tak doporučováno cvičit alespoň třikrát do týdne, a mezi jednotlivými dny nechat svaly odpočinout. A to alespoň v samotných začátcích. Co je ale neméně důležité, to je snaha o to, každý cvik si skutečně vychutnávat a věnovat mu veškerou energii. Jedině tak jóga přinese to, co lidem přinést má.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*